Derby Vysvědčení: Sezóna 2015/2016

Je čas podívat se, jak si PCRD v posledním roce vedlo.

Za rok jsme stihly odehrát 8 samostatných zápasů a poprvé se zúčastnily roller derby turnaje v italském Miláně. B tým si kromě svých třech odehraných boutů připsal ještě scrimmage s varšavským týmem Worst Warsaw Derby Team.
PCRD B vs Worst Warsaw Derby Team Autor: Jan Hutter

Hned první zápas sezóny - venkovní bout Áčka proti týmu Roller Girls of the Apocalypse z německého města Kaiserslautern - skončil nejtěsnější výhrou, jakou PCRD zatím zažilo. Výsledku 147:144 pro Prahu jsme nemohly uvěřit ještě hodně dlouho :).

Naopak nejtěsnější pražskou prohrou byl opět Áčkový zápas proti týmu Holy Wheels Menace z belgického města Liège. Napínavá hra až do samotného finiše skončila výsledkem 120:116 pro belgičanky.


PCRD A vs Holy Wheels Menace Autor:Petr Flíček
Přestože je tu Prague City Roller Derby již čtvrtou sezónu, potkalo ho tento rok hned několik "poprvé". V listopadu jsme se vydali do italského Milána na turnaj Daga Denter Roller Derby Tournament - Roll Line Cup. Přestože jsme z celkových 8 týmů skončily předposlední, odvezly jsme si za jeden víkend zkušenosti a poznatky, které nás provázely až do konce sezóny. Tento rok chceme výlet do Milána zopakovat, tak nám držte palce, ať to dopadne alespoň trochu lépe.

Další novou zkušeností pro PCRD je získání Apprentice Membership organizace WFTDA, která zaštiťuje moderní roller derby. To oni vydávají pravidla, organizují turnaje a vůbec se starají o to, aby se roller derby posouvalo dál. Pro PCRD to zatím znamená hodně práce, nicméně do budoucna nás toto členství posune mezi více soutěžní týmy a pomůže nám s náročnou organizací boutů nebo třeba vzděláváním hráček, refů a NSO pro ještě lepší roller derby zážitek.


Santa vs Grinch Autor: Dick McRitchie
O těchto Vánocích jste měli šanci zhlédnout v Praze další novinku: Vánoční scrimmage, kde se utkal tým štědrých Santů proti poťouchlým a záškodnickým Grinchům. Mixed scrimmage, nebo-li přátelský zápas pro hráčky z různých týmů, jsme organizovaly vůbec poprvé a tak nás to dostalo, že ji letos určitě ještě zopakujeme. 

Dost plácání po zádech, je čas na čísla:
A Tým tuto sezónu zvítězil celkem čtyřikrát a v současné době zaujímá 137. místo v žebříčku všech evropských roller derby týmů. B Tým má na kontě jednu výhru a v žebříčku ho v Evropě najdete na 291. místě. 

My v PCRD si teď měsíc dáváme trénovací pauzu, než s sebou ale definitivně plácneme na deku, patří sem ještě důležité poděkování.
PCRD A vs Holy Wheels Menace Autor: Petr Flíček
Děkujeme všem rozhodčím, kteří si ve svém nabitém programu našli čas a odpískali nám všechny naše penalty.


Děkujeme všem NSO - Non Skating Officials, kteří nám pomohli zorganizovat zápasy, pěkně nám to všechno spočítali a spolu s rozhodčími se staraly, abychom se neutrhly ze řetězu.

A děkujeme i fanouškům, všimly jsme si, že vás chodí na zápasy čím dál víc a máme z toho velkou radost. Díky za ten kotel, co dokážete udělat a za podporu.  Můžeme vám slíbit, že příští sezónu budete mít zase možnost přijít se na nás podívat, ať už na zápas do Třebešína nebo další akce, které pro vás chystáme :).

Užijte si léto, Vaše PCRD


About The Author

Bio:

Rollin News Author


DERBY TODAY
Comments
Share what you think

Add comment

Please Login or Register To Add A Comment